אבי אסף - מתקן ומשפץ שעוני קוקיהמעבדת מנהרת הזמן

מעבדת מנהרת הזמן הוקמה בשלהי שנת 2006 כמעבדה ייחודית לתיקון שעוני אורלוגין ושעוני קוקייה. כמו כן מטפלת המעבדה בשעוני מדף ובשעוני קיר. המעבדה ממוקמת ברח' זרחין 7 ברעננה בקומה הראשונה. במעבדה נמצא כל הציוד והמכשור הדרוש לטיפול בכל שעון ושעון.
במעבדה ישנם גם מאות חלקי חילוף קטנים וגדולים לסוגים רבים של שעונים של מיטב היצרנים: Jhs‏, Smith‏, Jopy‏, Junghans‏, Gustav Beacker ועוד. מכיוון שמספר היצרנים והדגמים גדול מאוד ומגיע לכל הפחות לכמה אלפים, לא תמיד החלק הדרוש יהיה זמין במעבדה לשימוש מיידי. במקרה כזה אדאג להזמין עבורכם את החלק הדרוש מחו"ל.
מרבית השעונים מיוצרים בצרפת, בגרמניה, בהולנד ובאנגליה. שעוני קוקייה מגיעים בדרך כלל מהיער השחור שבדרום גרמניה או משווייץ. כמו כן המעבדה מטפלת גם בשעוני קוקייה יפניים.
במשך שנות עבודתי עברו תחת ידי מאות רבות של שעונים מכל הסוגים והמינים עם מגוון רחב של תקלות ובעיות. מרבית התיקונים אמנם פשוטים יחסית וכוללים ניקוי, שימון או החזרה של רצועות למקומן, אך במשך שנות עבודתי התמודדתי גם עם לא-מעט עבודות מורכבות יותר אשר דרשו לעתים אף פירוק של השעון למרכיבים קטנים והרכבתו מחדש, תוך ניסוי וטעייה בדרך למציאת מקור התקלה.
אף שאין שעון אחד דומה לאחר, ובלב כל שעון פועם מנגנון מופלא וייחודי, אני יכול לספר בגאווה שהתמודדתי עם כל האתגרים שהוצבו בפניי במהלך השנים.
מעבר לפרנסה הצנועה שהמעבדה מספקת לי, תחושת הסיפוק עם סיום כל עבודה כזו כאשר אפשר לשמוע שוב את תקתוק השעון או את קריאת הקוקייה - גדולה מאוד. גם החיוך על פניו של הלקוח שזכה לקבל את השעון שלו עובד בחזרה משמח אותי בכל פעם מחדש. ההערכות והתודות המגיעות אליי מלקוחותיי כל העת, הן שנותנות לי את הרצון ודוחפות אותי להמשיך בעשייה ולתת את השירות על הצד הטוב ביותר.
כתובת, טלפונים ומפת הגעה למעבדה ניתן למצוא בדף צור קשר.
 
תיקון ושיפוץ שעונים מכניים ועתיקים
שעון סבא