אבי אסף - מתקן ומשפץ שעוני קוקיה
אבי אסף

אבי אסף - מתקן ומשפץ שעונים מכניים ועתיקים

שלום,
שמי אבי אסף ואני בוגר מקצועות המכאניקה העדינה. במשך 35 שנים עבדתי בשירות המדינה בארץ ובחו"ל. במהלך אחת מנסיעותיי הרבות נחשפתי באקראי לתחום השענות ונשביתי בגלגלי הזמן...
החלטתי ללמוד ולהכיר את הנושא מקרוב, ועם הפרישה מתפקידי בשירות המדינה הגשמתי חלום. בגילי המופלג עבדתי תחת בעל מקצוע בתחום תוך שילוב של מאות רבות של שעות לטובת לימוד המקצוע.
פתחתי ברעננה מעבדה מאובזרת ומצוידת לתיקון ולשיפוץ שעונים מכניים, עתיקים וחשמליים. אני עוסק בתיקון כל סוגי השעונים המכניים: שעוני מטוטלת, שעוני קוקייה (כולל שעוני קוקייה יפניים), שעוני תיבה, שעוני-סבא ועוד.
השעונים המכניים שבהם אני מטפל מיוצרים בדרך כלל בעבודת יד מסורתית על-ידי יצרנים מנוסים העוסקים לרוב במלאכתם במשך כל חייהם ומעבירים את המסורת מאב לבן.
בעוד שבימינו נדיר יחסית שמדיח כלים, מכונת כביסה או מחשב נייד זוכים לחגוג בר-מצווה, שעון מכני טוב יכול לתפקד היטב עשרות רבות של שנים. אם בכל זאת המחוגים כבר התעייפו, תיבת הנגינה חורקת, או אם הקוקייה שהייתה לכם בת-בית איננה ששה לצאת ממחבואה בשעה היעודה לה, אל תאמרו נואש! אין צורך להסתפק בשעון שיציג את השעה הנכונה רק פעמיים ביום... אתם מוזמנים להגיע למעבדת מנהרת הזמן לבדיקה. במקרים רבים, טיפול קצר ופשוט יכול להעניק לשעון כזה עוד שנים רבות של תפקוד תקין.
כל תיקון וכל שיפוץ, בין אם מדובר בניקוי פנימי שגרתי ובין אם מדובר בעבודת מכאניקה מורכבת, נעשה בצורה מקצועית ומתוך אהבה גדולה לתחביב שהפך למקצוע.
 
תיקון ושיפוץ שעונים מכניים ועתיקים
שעון סבא